Voion Logo
zoek

Inspiratie uit Noord-Holland

placeholder altText Voion cG9zdDo1MzQy

BSL-tool: Breng het inductietraject in beeld met een praktische scan

Binnen de RAP-regio Amsterdam & Zuid-Kennemerland staat het voorkomen van vroegtijdige uitval van startende leraren al jaren hoog op de agenda.

lees verder
placeholder altText Voion cG9zdDo1MzM4

Docentvluchteling voor de klas?

Er is een grote groep door DUO bevoegd verklaarde docenten die het liefst vandaag nog voor de klas staat. Hoe kunnen zij hun oude beroep zo snel mogelijk uitoefenen?

lees verder
placeholder altText Voion cG9zdDo1NjMw

Mbo en vo werven samen als regionale onderwijswerkgever

Tijdens een kennisbijeenkomst van SOM discussieerden projectleiders van verschillende RAP-regio’s over de vraag of en hoe er meer samengewerkt kan worden met het voortgezet onderwijs.

lees verder
placeholder altText Voion cG9zdDo1NjI3

Van uren tellen naar een gebalanceerd taakbeleid

Hoe kunnen de niet-lesgevende taken van docenten beter worden ingevuld zodat daar minder energie weglekt?

lees verder
placeholder altText Voion cG9zdDo1NjIz

Oriëntatietraject voor traineeship

Trainees in onderwijs werkte met het Joke Smitcollege, Wolfert Tweetalig en VU samen om geïnteresseerden in het onderwijs kennis te laten maken met eerstegraads docentschap. Dit project heeft cofinanciering ontvangen via de Stimuleringsregeling oriëntatietrajecten zij-instromers van Voion (2018/2019).

lees verder
placeholder altText Voion cG9zdDo1NjE0

Docenten ontlasten én leerlingen beter helpen: Regius College Schagen kiest voor taakverlichting buiten de klas

Het Regius College heeft voor de besteding van de convenantsmiddelen ‘Aanpak lerarentekorten en werkdrukverlichting’ gekozen voor een bijzondere oplossing: het inrichten van twee leerlingenbalies en een structuurklas.

lees verder
placeholder altText Voion cG9zdDo1NjEx

Schoolbesturen Zaanstreek-Waterland maken regionale strategische personeelsplanning

Zodat ze gezamenlijk kunnen anticiperen op de toekomstige arbeidsmarkt in de regio.

lees verder
placeholder altText Voion cG9zdDo1NTU4

Geef de docent zijn vak terug

De Fontein in Bussum gaat het schoolplan opstellen, waarin de jaarlijkse 50 uren ontwikkeltijd een belangrijke pijler worden om identiteit, continuïteit en kwaliteit te borgen.

lees verder
placeholder altText Voion cG9zdDo1NTM4

Statushouders als bèta-docent

De Montessori Scholengemeenschap Amsterdam stoomt samen met de gemeente Amsterdam statushouders klaar voor bèta-docent.

lees verder
placeholder altText Voion cG9zdDo1NTMz

Tijd nemen voor onderwijsontwikkeling vermindert werkdruk

Het Goois Lyceum maakt al drie jaar extra tijd vrij voor onderwijsontwikkeling.

lees verder